نمایشگاه گردشگری تهران

دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران روز ۲۳ بهمن آغاز شد. مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور مهمانانی از وزیر فرهنگ و گردشگری کشور عراق و گروه‌هایی از کشورهای چین، بلغارستان، عمان، افغانستان و ترکیه برگزار گردید.

معاون گردشگری، ولی تیموری در آغاز مراسم افتتاحیه رویکرد نمایشگاه امسال را متفاوت‌تر از گذشته و متمرکز بر سفرهای داخلی بیان کرد و ادامه داد: «شعار نمایشگاه سازمان جهانی جهانگردی درباره گردشگری الکترونیک است که در تمام غرفه‌ها اجراشده است. باوجوداینکه مثل هر نمایشگاه هدف این نمایشگاه نیز معرفی جاذبه‌های گردشگری است اما کشور ما از این مرحله عبور کرده است و نمایشگاه سال ۹۷ را محلی برای گفتگو و ارتباط بین فعالان تخصصی گردشگری تبدیل کرده‌ایم. بنابراین بیش از ۱۰۰ برنامه در حاشیه این نمایشگاه برگزار می‌شود.

وی همچنین نقطه قوت این نمایشگاه را حضور ۵۷ شرکت خارجی و ۶۶۰ شرکت داخلی بیان کرد که فرصتی ناب برای برنامه‌ریزی جهت اجرای بهتر سفرهای نوروزی است.

جالب‌توجه است که دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در حالی از صبح سه‌شنبه ۲۳ بهمن کار خود را آغاز کرد که مراسم افتتاحیه آن با بیش از یک ساعت تأخیر روبرو بود. این در حالی بود که بسیاری از مهمانان رأس ساعت اعلام‌شده افتتاحیه در محل حضور داشتند. اما نکته قابل‌توجه اجرای گروه‌های موسیقی مناطق مختلف کشور به‌خصوص اجرای رقص آذری گروه کودکان از استان اردبیل بود. محل پیش‌بینی‌شده برای مراسم افتتاحیه هم با استقبال مردم روبرو بود که باعث شد بسیاری از بازدیدکنندگان و مهمانان ایستاده نظاره‌گر اجرای برنامه‌های متنوع مراسم افتتاحیه باشند.

در ادامه‌ی مراسم افتتاحیه علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که در این مراسم از ابتدا حضور داشت گفت: آینده گردشگری در این مرزوبوم را امیدوارکننده می‌دانم و سیگنال‌ها و حجم بسیار زیاد سرمایه‌گذاری این نکته را تأیید می‌کند. گردشگری ایران با تمام مسائل و مشکلات و به‌خصوص تحریم‌ها، یکی از معدود صنعت‌هایی است که رشد خود را حفظ کرده است.

معاون رئیس‌جمهور در سازمان میراث فرهنگی و صنایع‌دستی بابیان اینکه گردشگری و صنایع‌دستی در کنار هم اشتغال‌زایی بسیار زیادی دارند افزود: سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ۱۲ ماه گذشته در اشتغال‌زایی پیشروترین سازمان بوده و تأکید رئیس‌جمهور بر بهره‌مندی از حضور معاونان گردشگری نیز نشان از تلاش دولت دوازدهم برای گسترش این صنعت درآمدزا دارد.

مونسان گفت: ما با استفاده از امکاناتمان تمام تلاشمان را به‌کار می‌بندیم تا از فضای مجازی و الکترونیک بیشترین ثمره را ببریم. از دیدگاه من، عدم تبلیغات صحیح مشکل اصلی گردشگری کشورمان است. چراکه رئیس‌جمهور محترم هم این نکته را در جلسات یادآور شد و ایشان دستورات اساسی و مهمی را در راستای حل این مشکلات صادر کردند.

استارتاپ گیلیمو به‌عنوان فروشگاه آنلاین صنایع‌دستی فعالیت دارد نیز در سالن شماره ۲۰ استان اردبیل همراه با سایر شرکت‌ها و مؤسسات گردشگری این استان میزبان بازدیدکنندگان بود. مراسم اختتامیه نیز روز جمعه ۲۶ بهمن‌ماه ساعت ۱۶ برگزار خواهد شد و حسن ختام دوازدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته تهران خواهد بود. گیلیمو به‌عنوان برترین استارتاپ صنایع‌دستی استان اردبیل به‌عنوان پرچم‌دار استارتاپ های این حوزه استان حضور فعال و چشمگیری را داشت تا با معرفی فروشگاه اینترنتی خرید صنایع‌دستی در نمایشگاه گردشگری همگام با سایر شرکت‌ها از مشکلات این حوزه بکاهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...